Cikk nyomtatása | Hozzászólások (0) |
| Több

REKORDER?

Új képek a világ leggyorsabb autójáról

2010. október 12. 16:15   |   DG
címkék:   ssc, ultimate aero, bugatti, veyron

A Top Gear jóvoltából újabb fotókhoz jutottunk és újabb részleteket tudhatunk meg az SSC Ultimate Aero II-ről, amely nem kisebb feladatot tűzött ki maga elé, mint hogy gyorsabb legyen a Bugatti Veyron SS-nél, a világ mai leggyorsabb sorozatgyártású autójánál.

A Jason Castriota által tervezett, elképesztő Ultimate Aero II-t egy 6,8 literes ikerturbós V8-as repíti, amely 9000-es fordulatszámig képes felpörögni. Teljesítménye 1350 lóerő, de minden egyes pónira szüksége lesz ahhoz, hogy elérje a célul kitűzött 442 km/órás sebességet. A föld-föld rakéta persze nem lesz olcsó, de a 970 ezer dolláros cech még így is vékonyabb a Veyron SS árcédulájánál.

SSC Ultimate Aero II-nek egyébként jók a kilátásai, hiszen jelentősen könnyebb a Bugattinál: 1179 kilogrammot mutat alatta a mérleg. Alumíniumot csak a karosszéria megerősítése céljából használtak, egyébként az egész autó karbonszálas műanyag. A kerekek is karbonból készültek, s ezek a világ első egyrészes szénszálas felnijei. Súlyuk egyenként 5,89 kilogramm!  


Hozzászólások Szóljon Ön is hozzá
Név*:
E-mail cím*:
Hozzászólás*:
  Reload Image
Anti-spam kód*:
  Hozzászólás elküldése
Még nem érkezett hozzászólás.