Cikk nyomtatása | Hozzászólások (0) |
| Több

TELJES A PALETTA

Új szabadidő-autóval jelentkezett a Peugeot

2011. szeptember 30. 15:00   |   DG
címkék:   peugeot, suv, 4008, crossover, 4007

Új SUV-val bővíti modellválasztékát a Peugeot. Az összkerékhajtású, vonzó külsejű 4008 teszi teljessé a francia márka SUV kínálatát. A 4,3 méter hosszú crossover jövőre, a Genfi Autószalonon mutatkozik be a nagyközönségnek és a forgalmazása azután kezdődik majd meg.

Az SUV-k 2005 óta egyre népszerűbbek, Oroszországban különösen nagy hagyományuk van. Jelenleg az orosz piac ötödét képviseli ez a kategória, és ezen belül is a kompakt szabadidő-terepjárókból értékesítenek a legtöbbet. Kínában és Nyugat-Európában a szabadidő-terepjárók részaránya szintén jelentős, 10 százalék, viszont rendkívül különböző összetételt mutat.

A 4007, a 3008 és annak közelmúltban megjelent HYbrid4 változata mellett a PSA és a Mitsubishi együttműködéséből született 4008 típussal teljessé válik a márka kompakt SUV kínálata, és így maradéktalanul kielégíti azokat a rendkívül szerteágazó igényeket, amelyeket a kompakt szabadidő-terepjárók/crossoverek látványosan előretörő szegmensével szemben támasztanak a vásárlók a világ különböző piacain.

A márka új stílusvonásai rendre visszaköszönnek az autón, például a lebegni látszó hűtőrácsban és a ragadozótekintetben. A lámpatestek, elöl a LED-es lámpasorból álló nappali fény, hátul a három, oroszlánkarmokra emlékeztető vörös lámpa, egyértelműen Peugeot-vá teszik. A harcos kinézetet fokozza a függőlegesen megrajzolt hűtőrács, a kocsiszekrény alján futó védőelemek és a díszbetét a kerékjáraton, amelyet a markáns keréktárcsákkal ellátott, nagyméretű kerekek miatt kiszélesítettek. A 4008 robusztus és dinamikus jellegét hangsúlyozzák a szinte teljesen vízszintes motorházfedélen futó élek és az autó orr-részéről induló, majd a karosszéria oldalán végigfutó oldalvonal, amely végül a hátsó lámpatestet kettéosztva ér véget.

A belső tér exkluzív hangulatáról a minőségi kidolgozás és a kiváló anyagok gondoskodnak, köztük a műszerfal puha borítása, a műszeregység feletti napellenző, vagy a lakkfekete betét a középkonzolon.  Az utasteret az üveg panorámatetőn beáradó fény teszi világossá nappal, sötétedést követően pedig az oldalsó fénydiódák hangulatos fénye világítja be. Választható felszerelés a kulcs nélküli indítás, a 18 colos felni, az érintőképernyős navigációs rendszer és a tolatókamera.

A részben a 4007 padlólemezére épített 4008 a rövidebb első és hátsó túlnyúlás miatt az elődjénél 30 centiméterrel kisebb. A tengelytáv és a nyomtáv azonban változatlan maradt, így komfortos helyek várják az utasokat elöl és hátul. Méreteinek köszönhetően a 4008 rendkívül sokoldalú (4,34 m hosszú, 1,80 m széles és 1,63 m magas).

Az összkerékhajtású változatban a vezető háromféle hajtási mód, a fronthajtás (2WD), a négykerékhajtás (4WD) és az állandó összkerékhajtás ("LOCK") közül választhat. A négykerék-hajtásnál és az állandó összkerékhajtásnál az első és hátsó tengely között a nyomatékelosztás elektronikus vezérlésű. LOCK üzemmódban folyamatos az összkerékhajtás, nagyobb nyomaték jut a hátsó tengelyre.

Várhatóan az elektronikus vezérlésű összkerékhajtással felszerelt változatok képviselik majd a 4008 eladásainak több mint 80 százalékát. Az új Peugeot SUV-t  Európában és még jó néhány országban kizárólag 4x4-es változatban forgalmazzák majd.

Négyféle motor szerepel a kínálatban :

Benzines:

1,6l, 116 LE/152 Nm - ötfokozatú mechanikus váltóval 
2,0l, 150 LE/198 Nm - ötfokozatú mechanikus, ill. CVT váltóval

Dízel:

1,6l HDi  FAP, 112 LE/270-280 Nm túltöltéssel - hatfokozatú mechanikus váltóval
1,8l HDi  FAP, 150 LE/300 Nm - hatfokozatú mechanikus váltóval

A Peugeot 4008 kizárólag HDi dízelmotorokkal lesz rendelhető Európában. A többi országban az adott piaci igényeknek leginkább megfelelő hajtásláncokkal kínálják majd.


Hozzászólások Szóljon Ön is hozzá
Név*:
E-mail cím*:
Hozzászólás*:
  Reload Image
Anti-spam kód*:
  Hozzászólás elküldése
Még nem érkezett hozzászólás.