Cikk nyomtatása | Hozzászólások (0) |
| Több

BRUTÁLIS

MKB SL 65 - 1015 lóerő a hátsó kerekekre

2010. augusztus 24. 21:55   |   DG
címkék:   mkb, mercedes, black series

A Mercedesek elismert sváb tunere, a jelenlegi legerősebb AMG Mercedest, az SL 65 Black Seriest vette kezelésbe. A műhely 345 lóerővel fokozta az egyébként is potens 6 literes, duplaturbós V12-es teljesítményét. Ez bizony 1015 lóerőt jelent, miközben a nyomaték is felugrott 1466 Nm-re. A váltó egyelőre 370 km/órás végsebességet engedélyez, de a brutális jármű ennél többre is képes lenne. Sebaj, hamarosan jön Nardo, ahol a Black Series elérheti végső határait.

A P 1000-es konverzió mintegy három hónapot vesz igénybe. Ennek során a 6 literes duplaturbós AMG motor teljesen új perifériákat kap - ez új szívó- és kipufogórendszert, új turbófeltöltőket és új hűtési rendszert jelent. Persze a belsejét is átdolgozzák: speciális vezérműtengelyekkel és egyedi vezérléssel vértezik fel. Az eredmény egy turbólyukat nem ismerő hajtómű, amely már 1500-as fordulatszámtól irgalmatlan erővel húz. A módosított automata váltómű sem képes megbirkózni a blokkban ébredő, félelmetes 1466 newtonméterrel, 1300-zal azonban még elboldogul (3300 ford./percnél). Az MKB több különböző áttételű önzáró differenciálművet is ajánl a Mercihez; de 880 hátsókerék-lóerő azért nagyon komoly, utcai gumikkal szinte lehetetlen kihívást jelent.    

A motortuningért 116 800 eurót számít fel az MKB. Ezért cserébe a megrendelő kap egy százra 3,6, kétszázra 8,9, háromszázra 21,5 másodperc alatt gyorsuló sportkocsit, amely nem vesztette el mindennapos használhatóságát és kényelmét.


Hozzászólások Szóljon Ön is hozzá
Név*:
E-mail cím*:
Hozzászólás*:
  Reload Image
Anti-spam kód*:
  Hozzászólás elküldése
Még nem érkezett hozzászólás.