A nap képe: az új Honda Civic túraautó
A Honda megmutatta az első képet a 2014-es Honda Civic túraautóról, amellyel jövőre többek között Michelisz Norbert is versenyez majd. Az autó jóval agresszívabb kinézetű és erősebb is az idei modellnél.
A 2014-es Honda Civic WTCC már a FIA új műszaki előírásai szerint épült. Jócskán megszélesített sárvédői alatt nagyobb átmérőjű kerekek forognak, a karosszériát pedig új aerodinamikai elemekkel, többek között egy nagyobb méretű hátsó szárnnyal szerelték fel. A turbómotor teljesítményét 300-ról 380 lóerőre növelték.
Gyári autót kap Gabriele Tarquini és Tiago Monteiro (JAS Motorsport), nagy reménységünk, a Zengő Motorsportos Michelisz Norbert pedig privát felkészítésű autóval áll rajthoz, csakúgy, mint a marokkói Mehdi Bennani.