A Škoda autókat ajánlott fel egészségügyi intézményeknek
A Porsche Hungaria autókat ajánlott fel a járványellenes védekezésben és a gyógyításban résztvevő egészségügyi intézményeknek. A kórházaknak a Volkswagenek tulajdonosai közvetett módon is segíthetnek: mostantól május végéig minden egyes Volkswagen márkaszervizbe jelentkező autó után a Porsche Hungaria ezer forint adományt ajánl fel az egészségügy támogatására.
A Porsche Hungaria által képviselt Škoda márka két gépkocsit ajánlott fel három hónapos használatra a Magyar Vöröskereszten keresztül, egyiket a Budai Egészségközpont, másikat a Szent János Kórház kapja. A cseh márka hazai vezetése ezzel is szeretné segíteni az egészségügyi intézmények áldozatos napi munkáját a rendkívüli helyzetben.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, a Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács (NHKT) elnöke elmondta: az elmúlt hetekben több tucat kórházba és idősotthonba juttatták el azokat az adományokat, amelyeket az egyéni és cégek általi felajánlásokon keresztül tudtak beszerezni. A támogatásokkal az egészségügyi és szociális dolgozók munkáját kívánják segíteni – tette hozzá.
Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója ismertette, hogy a vöröskereszt a karitatív tanács tagjaként segélyezési feladatokat is ellát a többi karitatív szervezettel egyeztetve, és a 1357-es adományvonal alkalmas arra, hogy aki szeretné az támogathassa a munkájukat. A kórházak a felajánlott autókkal a dolgozóikat szállítják munkába, illetve haza, elkerülve így a tömegközlekedés igénybevételét.
Az eseményen Kiss Pál, a Porsche Hungaria szervizértékesítési igazgatója elmondta, hogy a Škoda és a Volkswagen márka összesen 24 járművet biztosít a védekezés támogatására. A Volkswagen márkaszerviz-hálózat május végéig minden egyes, javításra érkező autó után ezer forintot ajánl fel az egészségügyi intézmények támogatására – közölte.
A most átadott Karoq Style 2.0 TDI 4×4 DSG és Kamiq Style 1.5 TSI DSG személygépkocsikkal összesen már 11 Škoda személyautó segíti az egészségügyi intézmények munkáját; nyolc autót a Škoda márkakereskedői hálózat, hármat pedig a Porsche Hungaria Škoda márkája ajánlott fel.


