A BMW zöldenergia felhasználásával gyártja elektromos autóit
A BMW Csoport dingolfingi és müncheni üzemeiben teljes egészében helyben előállított vízenergia felhasználásával készülnek majd a tisztán elektromos meghajtású BMW iX és BMW i4 modellek. A BMW aláírta az erről szóló megállapodásokat a Stadtwerke München és az RWE Supply & Trading vállalatokkal, akik így hosszú távon biztosítják az Isar és a Lech folyókból kinyert tiszta vízenergiát a két modell sorozatgyártásához.
A BMW Csoport ma már összes gyártási létesítményét teljes egészében zöldenergia felhasználásával üzemelteti. A BMW iX sorozatgyártásához szükséges zöldenergiát az Isar folyó Moosburg és Landshut közötti szakaszán, a BMW i4 tömegtermeléséhez szükséges erőforrást pedig a Lech folyó Gersthofen és Rain közötti szakaszán nyerik ki a partner vállalatok. A Stadtwerke München és az RWE Supply & Trading által továbbított zöldenergiát a BMW Csoport az elektromos autók számos egyéb alkatrészének előállításához is felhasználja majd Landshutban, Dingolfingban és Berlinben.
Ugyanakkor a bajor prémiumgyártó a saját maga által előállított, megújuló és szénmentes energiaforrások felhasználási arányának növelésére is törekszik. 2013 óta például a BMW i3 sorozatgyártáshoz szükséges energia 100 százalékát négy szélerőmű állítja elő Lipcsében. Másik kiváló példa erre a vállalatcsoport nemzetközi gyártási hálózatának legújabb, Mexikóban működő üzeme, ahol a tömegtermeléshez szükséges energia nagy részét napelemek segítségével állítják elő.
2006 és 2019 között a müncheni központú vállalatcsoport több mint 70 százalékkal csökkentette nemzetközi gyártási hálózata egy legyártott autóra vetített emissziós értékét, amelyet a jövőben még tovább redukál.
Azon túl, hogy a sorozatgyártási folyamataihoz szükséges energia 100 százalékát közvetlenül beszerzett zöldenergiából fedezi, a BMW Csoport 2020-tól az egyre átfogóbb energiahatékonysági megoldásokba is módszeresen befektet – részben a digitalizációban rejlő lehetőségek kiaknázásával. Az intelligens adatelemzés minden korábbinál hatékonyabbá tette a tömegtermelést, például a gyártósorokon működő berendezések ütemezett, tervezhető karbantartási metódusával és a leselejtezett alkatrészek minimalizálásával.