/*Impresszum blokkolas*/ /*Impresszum blokkolas*/
Cikk nyomtatása | Hozzászólások (0) |
| Több

Titokban szeretnék megvenni a Chryslert

2007. március 26. 08:04   |   Autoblog
címkék:  

A DaimlerChrysler részvényének árfolyama 6 százalékkal erősödött a múlt heti utolsó tőzsdei kereskedési napon.

Elerjedt az a hír, hogy a vállalkozás gyengélkedő amerikai részlegét, a Chryslert komoly vevők környékezték meg. Egy befektetőkből és a nagy kanadai járműipari beszállító-gyártó cégből, a Magna International társaságból álló csoport állítólag 4,6-4,7 milliárd dollárt kínálna a vállalatért. 

A Magna jól ismeri a Chrysler körüli állapotokat, gyakorlatilag annak egyik legjelentősebb partnere (autóit világszerte szereli és látja el részegységekkel). Igaz, pénzügyi befektetői cégekkel szövetkezne, ez utóbbiak önálló ajánlatával szemben a DaimlerChysler dolgozókat felölelő német szakszervezeti szövetség, az IG Metall meglehetősen kritikus állásponton van. A korábban lehetséges vevőként szóba jött General Motors egyelőre nem konkretizálta vásárlási szándékát, a jelentések szerint ugyancsak befektetési cégekkel jelentkezne, de ezt senki nem erősítette meg.

A Magna társberuházói között két jelentős befektetési, a Cerberus és a Blackstone neve merült fel. Ezek már tájékozódtak a Chysrler pénzügyi helyzetéről, a Magna illetékese pedig azt közölte, hogy a maguk részéről rendkívül bizalmasan szeretnék kezelni a Chrysler esetleges megvételének ügyét. Az ajánlatként említett összeg rendkívül alacsony. Annak idején a Daimler 36 milliárd dollárt fizetett, s jóllehet jelenleg a Chrysler veszteséges, a vállalat értéke mégis elérheti a 13,7 milliárd dollárt.


Hozzászólások Szóljon Ön is hozzá

Hozzászólás küldése

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..

Még nem érkezett hozzászólás.

*/