2013. augusztus 01. 20:30   |   Autoblog
címkék:

Dízel Mazda6 nyert Indianapolisban

Július végén egy Skyactiv-D dízelmotorral hajtott Mazda6 nyerte az amerikai Grand-Am sorozat GX kategóriájának indianapolis-i versenyét. A megmérettetésben a Mazda6 volt az egyetlen jármű, melyben dízelmotor dolgozott. A legendás versenypálya történetében ez volt az első alkalom, hogy egy dízel modell pilótája állhatott a dobogó legfelső fokára. Sylvain Tremblay már kezdettől fogva megszerezte a vezetést, így a háromórás verseny végén a Mazda6 haladt át kategóriájában elsőként a célvonalon.

Ez a győzelem már sorban az ötödik a Mazda számára, mellyel megelőzi a Porschét a konstruktőrök között, a 12 állomásos sorozat 8. versenye után a GX kategóriájában. A nyertes Mazda6 2,2 literes SKYACTIV turbódízel motorja 51%-ban ugyanaz, mint a sorozatgyártású modellé – ha a felhasznált alkatrészek számát tekintjük. A Mazda azért választotta ezt a megközelítést, hogy példázza a Mazda6 minőségét, tartósságát és megbízhatóságát, melyek az utcai modellt is jellemzik.