| Több

Új világrekordot állított fel a Koenigsegg – videó

2019. szeptember 28. 13:00   |   Autoblog
címkék:

A svédországi Råda katonai repülőtéren a Koenigsegg új világrekordot állított fel. A Koenigsegg gyári pilótája, Sonny Persson 31,49 másodperc alatt gyorsult fel álló helyzetből 400 km/órára, majd fékezett le ismét álló helyzetbe. Persson ezzel 1,8 másodperccel javította meg az Agera RS 2017-es nevadai rekordját.

A rekordkísérlethez 2300 méter hosszú futópálya állt a Koenigsegg rendelkezésére, a bevetéshez használt Regera pedig szériakivitelű volt, a mindenképpen szükséges bukókerettel és négypontos biztonsági övekkel felszerelve. A Regerának elegendő volt 22,87 másodperc és 1613 méter, hogy elérje a 400 km/órás sebességet, majd onnét 8,62 másodperc alatt fékezett állóra, 435 méter alatt. A teljes távolság 2048,46 méter volt, ám Christian von Koenigsegg szerint ideális körülmények között a kocsi 2 kilométeren belül végrehajtotta volna a mutatványt. A futam során az adatokat AiM EVO5, AiM GPS08 és Racelogic VBOX 3i berendezésekkel rögzítették.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)