| Több

Először az év során Alonsóé a pole

2007. május 26. 16:28   |   Autoblog
címkék:

Délelőtt mindenki megtanulta Adrian Sutil nevét. A Spyker versenyzője a legnagyobb ágyukat is magamögé utasította. Ahogy azt várni lehetett, a délután folyamán Sutilnak már esélye sem volt a nagyokkal szemben, és a szokásos versenyzők küzdöttek a legjobb pozíciókért. Alonso, Hamilton előtt megszerezte idei első polját. Harmadik helyről Felipe Massa rajtolhat. Meglepetésre Kimi Raikkönen csak a tizenötödik, amit egy amatőr hibának köszönhet. Nagyon röviden így foglalható össze a Monacói Nagydíj kvalifikációja. Természetesen azért más is történt a hatvan perc alatt, nézzük a részleteket.

Délelőtt mindenki megtanulta Adrian Sutil nevét. A Spyker versenyzője a legnagyobb ágyukat is magamögé utasította. Ahogy azt várni lehetett, a délután folyamán Sutilnak már esélye sem volt a nagyokkal szemben, és a szokásos versenyzők küzdöttek a legjobb pozíciókért. Alonso, Hamilton előtt megszerezte idei első polját. Harmadik helyről Felipe Massa rajtolhat. Meglepetésre Kimi Raikkönen csak a tizenötödik, amit egy amatőr hibának köszönhet. Nagyon röviden így foglalható össze a Monacói Nagydíj kvalifikációja. Természetesen azért más is történt a hatvan perc alatt, nézzük a részleteket.

Az időmérő első harmadában Hamilton volt a leggyorsabb. A brit versenyző 1:15.685-as idejével a leggyorsabban teljesítette a kört. A délelőtt remeklő Sutil már az első rostán elvérzett. A Spyker versenyzője holnap a 19. helyről futhat neki a nagydíjnak.

Nem sokkal később a világbajnoki címre is esélyes Kimi Raikkönen hatalmas tempóval ráhajtott a rázókőre, amely szétforgácsolta a futóművét. Néhány kanyarral később a finn autójának jobb első kereke egyszerűen nem fordult, és a hibát tíz perc alatt képtelenség volt helyrehozni. Ezért a Jégember a középső szakaszban mért idő nélkül a tizenötödik helyre szorult. A finneknek ma nem volt szerencséjük. Heikki Kovalainen Coulthard hathatós segítségével sem tudott a legjobb tízbe kerülni. A Renault-t a Red Bull több kanyaron keresztül feltartotta, majd az elengedés sem sikerült valami fényesen. A manővernek meg is lett a jutalma. David Coulthard összes időmérőn szerzett idejét törölték, így a skót Raikkönen mögül indulhat holnap délután.

Az utolsó harmadban Hamilton 1:15:905-ös idővel sokáig az élen tartózkodott. A brit fiút a szemerkélni kezdő eső is segítette, ám az utolsó néhány percre ismét teljesen felszáradt a pálya, és Alonso utolsó gyors körén közel két tizedet vert csapattársára. A harmadik helyről a versenyben maradt Ferrarival Massa indulhat.