Egy kétszáz milliót érő Fiat

időpont:2018. augusztus 10. 16:30

szerző:DG

címkék:

Az idei Goodwood Revival egyik legizgalmasabb járműve nem megy végig a versenypályán, mégis a legnagyobb érdeklődés övezi majd. Az eseményhez köthető árverésen ugyanis kalapács alá kerül a korábban Carroll Shelby és Steve McQueen által is használt Fiat autószállító.

962, a nap képe, árverés, daytona, le mans, oldtimer, porsche, ritkaság, versenyautó

Autós ereklye

A nap képe: A ’80-as évek rettegett Porschéje

időpont:2018. július 28. 07:00

szerző:Kőrössy Balázs

címkék:

Valaki olyan megtiszteltetésben részesülhet hamarosan egy aukción, hogy egy legendás, Le Mans-t és Daytona 24 órás versenyt nyert Porsche 962-t vihet haza. A ’80-as évek végét uraló versenyautó hibátlan állapotnak örvend, pedig sok kilométer van a háta mögött.

árverés, ayrton senna, bukósisak, forma-1, le mans, ritkaság

F1-es relikviák

Mennyit ér Ayrton Senna bukósisakja?

időpont:2018. július 01. 17:30

címkék:

És Juan Manuel Fangio vagy épp Mike Hawthorn, az első brit F1 bajnok 1950-es éveből származó bőr fejfedője? A Bonhams soron következő árverésén mindegyiket megszerezhetik a kellően mélyzsebű licitálók.

le mans, toyota, ts050, ts050 hybrid

A Toyota nyert Le Mans-ban

időpont:2018. június 18. 11:10

szerző:Autoblog

címkék:

A Toyota Gazoo racing alakulata nyerte meg a 86. Le Mans-i 24 órás versenyt, történelmi első győzelmet aratva a huszadik próbálkozásra. A Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima és Fernando Alonso trió pole pozícióból vágott neki a futamnak és elsőként haladt át a célvonalon.

gt86, le mans, toyota

egyedi fényezések

Különleges kivitelű sportkupékkal ünnepli Le Mans-i hagyatékát a Toyota

időpont:2018. június 12. 19:10

Három egyedi fényezésű GT86 kupéval készül az idei, 86. Le Mans-i 24 órás versenyre a Toyota. Vajon a stílusos megemlékezés meghozza a rég várt diadalt a márkának?