Dobogós helyezésekkel tért vissza a Goodyear Le Mans-ba

időpont:2020. szeptember 29. 20:50

szerző:Autoblog

címkék:

A Goodyear lenyűgöző eredménnyel tért vissza a világ legrangosabb endurance versenyére: két Goodyear partnercsapat is dobogós helyen végzett a Le Mans-i 24 órás versenyen. A versenyen láthatták újra európai sporteseményen a szurkolók a Goodyear léghajót is.

hibrid, hiperautó, le mans, peugeot

verseny hibrid

A nap képe: a Peugeot Le Mans-i hiperautója

időpont:2020. szeptember 22. 16:15

címkék:

A Peugeot és a Total hivatalosan is útnak indítja a Le Mans Hypercar (LMH) projektet. Az életbe lépő új szabályozás előrevetíti a legrangosabb hosszú távú tartóssági verseny új korszakát, egyúttal jól passzol a két vállalat energetikai átállást célzó törekvéseihez.

gazoo racing, hosszútávú világbajnokság, le mans, toyota, ts050 hybrid

diadal

A Toyota behúzta a Le Mans-i mesterhármast

időpont:2020. szeptember 21. 19:15

címkék:

A Toyota Gazoo Racing fordulatos és sikeres versenyben megszerezte sorozatban harmadik győzelmét a Le Mans 24 órás futamon a TS050 Hybriddel. Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima és Brendon Hartley öt körös előnnyel győztek a 8. rajtszámú autóval.

eső, hosszútávú, le mans, motorsport, porsche

más lesz

Le Mans 2020: a halasztás tizenegy következménye

időpont:2020. szeptember 11. 19:30

címkék:

A hosszútávú autóversenyzés rajongói még szinte sosem vártak ennyit a Le Mans-i 24 órás versenyre, mint az idén. A koronavírus-járvány következtében a klasszikus franciaországi megmérettetésre a hagyományos júniusi dátum helyett szeptember 19/20-án kerül sor.

gr super sport, hibrid, hipersportautó, hosszútávú világbajnokság, le mans, toyota

gr super sport

Úgy tűnik, hogy nem lesz klasszikus ajtaja a legizgalmasabb Toyotának

időpont:2020. szeptember 02. 19:30

címkék:

Egyre több részlet derül ki a Toyota hamarosan debütáló hipersportautójáról. A Le Mans-i csúcsszériában induló versenyautó homologizációs változatába például nem a szokásos módon kell majd beszállnunk.

gazoo racing, gr super sport, le mans, lmp1, toyota

Két év múlva érkezik a Toyota Le Mans-i versenygépéből fejlesztett utcai szupersportkocsi

időpont:2020. augusztus 14. 19:30

Már 2022-re elkészülhet a szériamodell abból a Toyota versenyautóból, amely az idei Le Mans-i 24 órás versenyen mutatkozik be. A hibrid versenytechnológiát felvonultató gépcsodának brutálisan magas, 2,8 millió dolláros vételárat szabtak.

205 t16, autóverseny, le mans, loeb, motorsport, peugeot, pikes peak, rali

a kezdetektől

Kigyúrt oroszlán: 125 évnyi Peugeot sporttörténelem

időpont:2020. augusztus 04. 13:15

A Peugeot azóta állítja magát szüntelenül új kihívások elé, amióta nem csak részt vett a világ legelső, hivatalos autóversenyén, de meg is nyerte azt. Összeállításunkban 125 év sikereit, tapasztalatait és innovációit tekintjük át.

abroncs, goodyear, hosszútávú világbajnokság, le mans, lmp2

Abroncsot vált a FIA Hosszútávú Világbajnokság

időpont:2019. december 30. 18:30

A Goodyeart választotta a FIA World Endurance Championship világbajnokság és az Európai Le Mans Széria LMP2-kategóriája hivatalos abroncsszállítójának. A vállalat biztosítja majd az abroncsokat a WEC-bajnokság összes LMP2-csapatának a 2020/2021-es szezonban.

gulf, le mans, porsche, porsche 917, steve mcqueen

legenda

Melyik a legjobb Porsche 917 festés? – videóval

időpont:2019. december 27. 10:40

szerző:DG

A 917 az első Porsche volt, amelyik megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt, így speciális helye van a gyártó történetében és a motorsport fanatikusok szívében. A 917 nemcsak félelmetes ereje miatt volt kedvelt, hanem a számos ikonikus festése miatt is. Íme az 5 legjobb.

carroll shelby, ford, gt350, gt350r, heritage edition, ken miles, le mans, mustang, shelby

gt350

A nap képe: az 55 éves Shelby-legenda

időpont:2019. december 20. 16:00

szerző:DG

Egy évvel azt megelőzően, hogy Ken Miles körrekordot döntött volna Ford GT40 versenyautójával Le Mans-ban, a tehetséges pilóta és mérnök az első Mustang Shelby GT350 fastback kupéval keltett feltűnést a pályán. A Ford egy limitált kiadású modellel emlékezik meg róla.

fia, hibrid, hosszútávú világbajnokság, le mans, lmp1, peugeot

izgalmas lesz

A Peugeot visszatér Le Mans-ba!

időpont:2019. november 28. 16:00

A 2022/2023-as szezonban csapatot indít az FIA WEC hosszú távú világbajnokságon a Peugeot. Ez nem csak azt jelenti, hogy a francia márka visszatér a világ egyik leghíresebb autóversenyére, hanem hogy hamarosan bemutathatják közúti hipersportautójukat is.

carroll shelby, ferrari, ford, goodyear, ken miles, le mans, shelby american

amerikai legendák

Le Mans ’66: a Ford és a Goodyear letette a névjegyét

időpont:2019. november 15. 18:45

Az aszfalt királyai című film a Ford és a Ferrari legendás párviadalának történetét dolgozza fel; az 1966-os ikonikus franciaországi endurance versenyen játszódik, ahol a Goodyear abroncsok központi szerepet játszottak Bruce McLaren és Chris Amon győzelmében.