| Több

Így ütötték ki egymást a Formula E pilótái az első helyről – videó

2014. szeptember 13. 16:30   |   Kőrössy Balázs
címkék:

Nick Heidfeld és Nicolas Prost fej-fej mellett száguldottak az első elektromos formaautó-verseny dobogójának csúcsáért, ám az utolsó kanyarban, mikor előbbi előzni próbált, utóbbi csúnyán ráhúzta a kormányt, így Heidfeld hatalmasat bukott.

A Forma-1 elektromos előszobájának számító Formula E sorozat első versenyének fináléjára aligha lehet mondani, hogy unalmasra sikeredett, ugyanis az utolsó kör utolsó előtti egyenesében az addigi éllovas, Spark-Renault SRT_01E négykerekűt terelgető Nicolas Prostot a volt F1-es versenyző, Nick Heidfeld próbálta megelőzni Venturi Spark-Renault SRT_01E-jével, ám a francia érthetetlen okokból rálegyezett versenytársára, aminek csúnya baleset lett a vége.

Szerencsére a levegőbe szállva bukfencező, majd a falba csapódó németnek nem esett baja, ám mindkettejüknek fel kellett adnia a versenyt, így a Bejingi e-Nagydíjat az Audi Sport ABT csapatában versenyző Lucas di Grassi nyerte, míg Franck Montagny lett a második az Andretti Autosporttal, és a túl sok energiát elhasználó, emiatt büntetéssel sújtott 22 éves Daniel Abt harmadik helyét Sam Bird örökölte meg.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)