Az átszervezett hosszútávú világbajnokság új királykategóriájában, a Hypercar géposztályban a Toyota Gazoo Racing elsőként szerzett konstruktőri világbajnoki címet, és ezzel örökre beírta a nevét a sportág történetébe.

diadal

A Toyota behúzta a Le Mans-i mesterhármast

időpont:2020. szeptember 21. 19:15

címkék:

A Toyota Gazoo Racing fordulatos és sikeres versenyben megszerezte sorozatban harmadik győzelmét a Le Mans 24 órás futamon a TS050 Hybriddel. Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima és Brendon Hartley öt körös előnnyel győztek a 8. rajtszámú autóval.

gr super sport, hibrid, hipersportautó, hosszútávú világbajnokság, le mans, toyota

gr super sport

Úgy tűnik, hogy nem lesz klasszikus ajtaja a legizgalmasabb Toyotának

időpont:2020. szeptember 02. 19:30

címkék:

Egyre több részlet derül ki a Toyota hamarosan debütáló hipersportautójáról. A Le Mans-i csúcsszériában induló versenyautó homologizációs változatába például nem a szokásos módon kell majd beszállnunk.

abroncs, goodyear, hosszútávú világbajnokság, le mans, lmp2

Abroncsot vált a FIA Hosszútávú Világbajnokság

időpont:2019. december 30. 18:30

címkék:

A Goodyeart választotta a FIA World Endurance Championship világbajnokság és az Európai Le Mans Széria LMP2-kategóriája hivatalos abroncsszállítójának. A vállalat biztosítja majd az abroncsokat a WEC-bajnokság összes LMP2-csapatának a 2020/2021-es szezonban.

fia, hibrid, hosszútávú világbajnokság, le mans, lmp1, peugeot

izgalmas lesz

A Peugeot visszatér Le Mans-ba!

időpont:2019. november 28. 16:00

A 2022/2023-as szezonban csapatot indít az FIA WEC hosszú távú világbajnokságon a Peugeot. Ez nem csak azt jelenti, hogy a francia márka visszatér a világ egyik leghíresebb autóversenyére, hanem hogy hamarosan bemutathatják közúti hipersportautójukat is.

aston martin, fia, hosszútávú világbajnokság, le mans, új vantage, vantage gte

vantage gte

Ezzel megy Le Mans-ba az Aston Martin

időpont:2017. november 23. 18:15

Még aznap, amikor a brit márka legsikeresebb utcai modelljének friss nemzedéke bemutatkozott, az Aston Martin lerántotta a leplet a modell versenyváltozatáról is. Az új Vantage GTE a Le Mans-győztes V8 Vantage GTE-t váltja a FIA Hosszútávú Világbajnokságban.

elektromos, formula e, hosszútávú világbajnokság, le mans, lmp1, porsche

formula e

Elektromos versenysorozatban indul a Porsche

időpont:2017. július 31. 14:55

A Porsche úgy döntött, hogy kiszáll a FIA Hosszútávú Világbajnokság LMP1 osztályából, s erőit a GT osztályra, illetve a Formula E elektromos versenysorozatra koncentrálja. Vége lesz tehát a titánok harcának, a Toyota egyedül marad a királykategóriában.