2008 dkr, 3008 dkr, ari vatanen, dakar, dakar rali, loeb, peterhansel, peugeot, tereprali

Eladók a rali-legenda dakaros Peugeot-i

időpont:2023. május 14. 14:30

szerző:Autoblog

címkék:

Egyszerre került eladósorba a Peugeot Sport történelmének két fontos kincse. A tereprali versenyautókat nem csak gyártójuk köti össze, hanem egykori pilótájuk: minden idők egyik legnagyszerűbb raliversenyzőjének személye is.

dakar, dkr hilux, gazoo racing, loeb, nászer el-attiya, toyota

dakar rali

Nászer el-Attija ötödször nyerte meg a Dakart

időpont:2023. január 16. 19:30

címkék:

Rendkívül sikeres volt a 2023-as Tereprali-világbajnokság (W2RC) két hétig tartó nyitó fordulója a Toyota számára, amely dominálta a versenyt. A katari Nászer el-Attija és francia navigátora, Mathieu Baumel sikeresen megvédte a Dakar-elsőségét.

dakar rali, hunter, loeb, prodrive, rally-raid, tereprali

hunter

A nap képe: a világ első terepes hiperautója

időpont:2022. március 17. 16:05

címkék:

A Prodrive jóvoltából immár bárki átélheti azt, amit Sebastien Loeb a Dakar-ralin, a brit műhely ugyanis megalkotta a Huntert, a tereprali-versenyautó utcai változatát.

ford, ford puma, loeb, monte carlo rali, puma hybrid rally1, rally1, wrc

ford sikerek

Sebastien Loeb nyerte a szezonindító Monte Carlo Ralit

időpont:2022. január 24. 17:50

címkék:

A Ford és az M-Sport közös csapata, mely múlt héten ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját, álomba illő dupla dobogós győzelemmel indította a 2022-es WRC szereplését.

205 t16, 405 t16, loeb, párizs-dakar, peugeot, peugeot sport, pikes peak, talbot

legenda

Negyven éves a Peugeot Sport

időpont:2021. december 16. 19:20

címkék:

A Peugeot ott volt az autóversenyzés bölcsőjénél, és az évtizedek során számos meghatározó győzelmet aratott szerte a világban. Ezekben a sikerekben is minőségi változást hozott azonban, amikor az autógyártó szervezeti kereteket adott motorsport-tevékenységeinek.