Különleges Peugeot-val versenyzett Sebastien Loeb

Minden idők legsikeresebb ralipilótája a Peugeot gazdag történelmének igazi gyöngyszemével vett részt az idei Mont-Blanc Morzine ralin.

208 r5 t16, dakar rali, loeb, peugeot, rali, ralikrossz, túraautó-világbajnokság

ékkő

Eladó a ralilegenda versenyautója

időpont:2021. augusztus 06. 17:35

címkék:

Sebastien Loeb csapata eladásra kínálja azt a 2016-os gyártású Peugeot 208 R5 T16 versenyautót, amellyel maga a kilencszeres WRC bajnok is versenyzett – és győzött – 2017-ben.

924 carrera gts, 924 carrera gts rally, porsche, rali, walter röhrl

meglepetés

A nap képe: Walter Röhrl és az első Porsche raliautója

időpont:2021. július 07. 14:50

szerző:Demcsák Gergely

címkék:

A Porsche Museum és a Heritage részleg meglepte a kétszeres rali világbajnok Walter Röhrlt azzal a felújított versenyautóval, amellyel a legendás pilóta és navigátora, Christian Geistdörfer négy győzelmet is aratott az 1981-es Német Rali Bajnokságon.

240z, a nap képe, datsun, nissan juke, rali, rally

Legendára emlékezve

A nap képe: Nissan JUKE Rally Tribute Concept

időpont:2021. június 30. 07:00

címkék:

Az ikonikus Nissan 240Z Kelet-afrikai Rally-győzelmének az 50. évfordulójáról való megemlékezésképpen a Nissan tervrajzot adott ki, melyen látszik, hogy milyen lenne egy kortárs rallyautó a Nissan Jukera építve.

405 t16, ari vatanen, climb dance, dakar, párizs-dakar, peugeot, pikes peak, rali, tereprali

Ari Vatanen és a T16

A nap, amikor tízmillió eurót kértek a hárommilliós versenyautóért

időpont:2021. június 08. 18:40

címkék:

Ari Vatanen abszolút esélyesként érkezett meg az 1988-as Párizs-Dakar ralira, ám egy hajnalon szőrén-szálán eltűnt a versenyautója. A modern motorsport egyik legbizarrabb fordulata keresztülhúzta a számításokat, de végül mindenki jól jött ki belőle.

hibrid, prius, rali, raliautó, toyota prius

teljesen gyári

Raliautót építettek egy Priusból

időpont:2021. május 13. 19:10

címkék:

2020-ban volt a Prius amerikai forgalmazásának 20. évfordulója, amit a Toyota tengerentúli részlege azzal ünnepelt meg, hogy kifejlesztette a világ legismertebb hibrid autójának raliváltozatát.

208 rally4, peugeot, peugeot kupa, rali

negyedik évad

Elstartolt a Peugeot Kupa

időpont:2021. április 16. 18:45

címkék:

A negyedik évadot kezdi idén a népszerű kupasorozat, ahol azonos technikai feltételekkel versenyeznek egymás és az idő ellen az indulók. 2021-ben már a legújabb fejlesztésű Peugeot 208 Rally4-es versenyautókkal indulnak a sorozat szereplői.

gr yaris, gr yaris ap4, rali, rali világbajnokság, toyota

asia-pacific 4wd

Raliautót építettek a GR Yarisból

időpont:2021. március 31. 18:15

A Toyota a GR Yarist szánta új versenyautója homologizációs alapjául. A GR Yaris a Toyota ausztrál részlegét is megihlette, a Toyota Australia és a Neal Bates Motorsport ugyanis belőle építette meg vadonatúj versenygépét, a GR Yaris AP4 modellt.

fabia, fabia rally2 evo, rali, skoda, skoda motorsport

edition 120

A nap képe: csak 12 darab készül ebből a Škodából

időpont:2021. március 15. 17:35

A Škoda Motorsport 120 éve versenyez, amely mérföldkövet egy speciális rali-versenyautóval ünnepel meg. A Fabia Rally2 evo Edition 120 megkapta az összes idei műszaki fejlesztést, emellett egyedi külső megjelenésű és telerakták extrákkal. Csak 12 darab készül belőle.

205 t16, árverés, aukció, b-csoport, peugeot, peugeot 205, rali

egy darab történelem

A nap képe: minden idők legdrágább Peugeot 205-öse

időpont:2021. március 11. 18:40

Egy párizsi aukción 977 ezer euróért, azaz nagyjából 352 millió forintért cserélt gazdát egy 1985-ös gyártású Peugeot 205. Nem átlagos városi kisautóról van szó persze, hanem a márka kétszeres világbajnok B-csoportos rali versenyautóinak egyik példányáról.

130 rs, fabia s2000, favorit, monte carlo rali, popular, rali, rapid, skoda

ralitörténelem

Jubileum: 120 éve versenyez a Škoda

időpont:2021. január 29. 20:10

Különleges jubileumot ünnepel idén a Škoda: 120 esztendeje vette kezdetét a cseh autógyártó nagysikerű versenysport-szereplése, amely a nagyhírű Monte Carlo Ralin is számos győzelmet hozott e hosszú idő során.

gr yaris, koronavírus, rali, toyota, wales rali, yaris

A nap képe: a Covid hősei előtt tisztelgő raliautó

időpont:2020. december 17. 17:40

Habár a Wales Rali idén elmaradt, a Toyota nem szakította meg a hagyományt, és ismét helybeli iskolásokkal terveztette meg versenyautójának megjelenését. A győztes pályamunka a pandémia elleni küzdelem névtelen hőseit köszönti.